Kolaybet PromosyonlarPromosyonlar

İki Aşamalı Doğrulama İle Hesabınızı Güvence Altına Alın

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama sistemi Google Authenticator ile birlikte yapılmaktadır. Bu seçeneği kendi insiyatifiniz ile dilerseniz aktif edebilir dilerseniz de etmeyebilirsiniz. Aşağıda adımlar ile birlikte nasıl yükleyip kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

1. Google Authenticator’ı Android kullanıcısı iseniz Google Play Store üzerinden, Apple kullanıcısı iseniz App Store üzerinden indirebilirsiniz. (Google Play Store : Android İçin Buraya Tıklayınız , App Store : Iphone İçin Buraya Tıklayınız ) Bu adreslere tıklayarak indirebilirsiniz.

2.Yükleme tamamlandıktan sonra web veya mobil üzerinden Kolaybet hesabınıza giriş sağladıktan sonra Profilim alanına girerek İKİ AŞAMALI DOĞRULAMA alanına tıklayarak Açma/Kapama butonuna basarak İki Faktörlü Doğrulamayı aktif hale getiriyoruz.

c75e814e1edb642a1579ff28e4cdf374 137 media

3. Ekrana gelen karekodu bir bilgisayar kullanıyorsanız telefonunuzda Google Authenticator uygulamasına girerek Kodu Tara seçeneğine tıklayın ve ekrandaki kodu telefonunuzdan tarayın.

f76547f30605999580d86a78ef050429 137 media

c52f6d30d40f7db474e87d5218de07c7 137 media

4. Eğer mobil üzerinden yapıyorsanız ve farklı bir telefonunuz yoksa Karekod’un altında bulunan ‘Tarayamıyor Musunuz?’ seçeneğine tıklayın. Tıkladıktan sonra altta bir anahtar oluşacaktır. Bu anahtarın üzerine tıklamanız kopyalamanızı sağlayacak. Daha sonra Google Authenticator’u açın, Sağlanan bir anahtarı girin seçeneğine tıklayın ve çıkan alana bu anahtar kodu yapıştırım ve devam seçeneğine tıklayın.

57055599f4c2e1a8f239c4ffd8849987 137 media

5. Google Authenticator artık aktif edildi ve her an yeni kod oluşturmaktadır. İki faktörlü doğrulama’da karşınıza çıkan kodu bir kere Kolaybet hesabınızda girin ve İki faktörlü doğrulamayı tamamen aktif edin.

6. Her girişte bu kod ile girmek istiyorsanız, hesabınıza girerken karşınıza çıkan gün seçeneğinde sadece 1 gün’ü seçin ve her gün hesabınıza anlık kod oluşturarak girebilirsiniz.

7. İstediğiniz zaman tekrar Profilim alanından İKİ AŞAMALI DOĞRULAMA alanına tıklayıp Açma/Kapama tuşuna tıklayarak kapatabilirsiniz. İstediğiniz zaman tekrar açabilirsiniz. Önemli Not : İki faktörlü doğrulamayı Kolaybet hesabından kapattıktan sonra telefonunuzda bulunan Google Authenticator’ı silmeyin veya kaldırmayın. Çünkü daha sonra tekrar Authentication’u aktif ederseniz tekrar Google Authenticator’ın oluşturduğu anlık kodlarla girebileceksiniz.

8. Eğer Google Authenticator’da herhangi bir sorun yaşayıp hesabınıza giriş yapamazsanız Canlı Destek alanına bağlanarak sorununuzu bize iletebilirsiniz. Kimlik bilgilerinizin doğruluğu kontrol edildikten sonra hesabınıza giriş sağlayabileceksiniz.

9. Google Authenticator’ı aktif edip etmemek sizin tercihinizdir. Bu sistem sadece sizin hesabınızın daha fazla güvenlik altına alınması amaçlı olarak yapılmıştır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam 0 Average: 0]

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu